Історії успіху. Михайло Рудинський та коло полтавських художників-графіків

Історії успіху. Михайло Рудинський та коло полтавських художників-графіків

Історії успіху. Михайло Рудинський та коло полтавських художників-графіків

3 грудня о 11:00 запрошуємо разом з нами поринути у світ полтавських митців 1917-1920 рр. та створити маленький мистецький шедевр своїми руками під керівництвом майстра!

Запрошуємо разом з нами відвідати Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка та:

– будемо говорити про величну постать, але знану тільки у наукових колах, Михайла Рудинського, фундатора Полтавського художнього музею;

– дізнаємося про художників-графіків, до числа яких входили: Дмитро Ангельський, Євген Балута, брати Іван і Степан Бутники, Петро Бутко, брати Павло та Федір Рожанківські, Борис Ромберг, Л. Феодоріді, Пилип Кухар, Леонід Векштейн, залюбки ілюстрували граматки, читанки, казки та інші видання;

– створимо маленький мистецький шедевр у графічному стилі під керівництвом майстра.

У період 1917-1920 рр. в Полтаві склалося досить потужне коло художників-графіків. Серед них були, як випускники знаних художніх академій і училищ, так і самоуки, як полтавці, так і вихідці з інших регіонів. Багатьох до Полтави привели події Першої світової війни.

Талант та творчий потенціал цієї групи митців був високо оцінений Михайлом Рудинським (1887-1958), в той час очільником Педагогічного бюро Полтавського губернського земства, згодом, фундатора Полтавського художнього музею. Рудинський згуртував митців навколо нагальних завдань, що стосувались виходу в світ української книги, зокрема, навчальних посібників, яких конче не вистачало. Художники-графіки, до числа яких входили: Дмитро Ангельський, Євген Балута, брати Іван і Степан Бутники, Петро Бутко, брати Павло та Федір Рожанківські, Борис Ромберг, Л. Феодоріді, Пилип Кухар, Леонід Векштейн, залюбки ілюстрували граматки, читанки, казки та інші видання. Згодом, багато хто з них співпрацював з Михайлом Рудинським й над створенням Полтавського художнього музею у 1919 р.

У 1919 та 1921 рр. Михайло Рудинський передав частину малюнків на збереження до музею. Сьогодні, ці вишукані, сповнені модерних пошуків, стилізованих підходів, довершеної авторської інтерпретації українського орнаментального мистецтва твори, що є свідченням вагомого внеску полтавських графіків у розвиток книжкового мистецтва України, яскраво репрезентують досі маловідомий пласт культурного та художнього життя Полтави 1917-1920-х рр.

Вартість — 150 грн.

Кількість місць обмежена!

Реєстрація обов’язкова за тел. 066 515 87 85, 097 448 28 86.

Дата

03 Гру 2022
Expired!

Час

11:00 - 13:00

Вартість

150₴

Мітки

Майстер-клас,
Тепла екскурсія
Полтавський Художній Музей, Галерея Мистецтв Імені М. Ярошенка

Розташування

Полтавський Художній Музей, Галерея Мистецтв Імені М. Ярошенка
вул. Європейська, 5, Полтава
ТА Феєрверк мрій

Організатор

ТА Феєрверк мрій
Телефон
+38 066 515 8785
Email
ana-anna@ukr.net
Сайт
https://www.fejerverk-mrij.in.ua/

Поділіться своїми враженнями