fbpx

Прихована краса Привокзальної площі

Прихована краса Привокзальної площі

Авторська тематична пішохідна екскурсія Полтавою

Що першим впадає в очі приїжджому до Полтави?

Залізничний вокзал станції Полтава-Південна.

Перше враження від незнайомого міста завжди складається через залізничні ворота. У Києві це – велична модерністська споруда початку ХХ століття, у Миргороді – скромна, майже домашня будівелька «під український модерн».

А у Полтаві Південний вокзал є цілим комплексом будівель, класицистичним ансамблем, що передує знайомству з Круглою площею. Але такою Привокзальна площа була не завжди. За класицистичними лаштунками ще збереглися непорушні форми закопанського стилю середини ХІХ століття, українського модерну початку ХХ, конструктивізму радянських часів. Колись ця площа була доглянутою і охайною, колись у її центрі буяв чудовий круглий сквер з зеленими шарами кленів, колись увесь Поділ вирушав на кінопокази і концерти до Клубу залізничників, колись від Південного вокзалу на гору, у місто, йшли перші тролейбуси, а романтики гуляли новим мостом над Ворсклою.

Ансамбль Привокзальної площі з’являвся світу поступово. І міг би бути абсолютно іншими – модерновим або еклектичним, українським ретроспективним або авангардним. Друга світова війна його майже знищила, а архітектори повоєнної доби відродили та наділили новим художнім образом. Для полтавців Південний є звичним, майже непомітним пересиченому окові комплексом будівель. Проте, варто лише зупинитися на деталях, зазирнути за лаштунки архітектурних декорацій, одразу розкриється багатошарова історія пропілеїв Полтави.

Проводить екскурсію – Оксана Бєлявська, кандидат архітектури, дослідник архітектури Полтави, член ГО “Збережемо Полтаву”.

Обов’язково мати маски та дотримуватись карантинних правил.

Вартість – 100 грн.

Придбати квитки – тисніть кнопку “Квитки”

Довідки за тел. 066 515 87 85, 097 448 28 86

Ваш “Феєрверк мрій”

Дата

20 Лип 2021

Час

18:00 - 20:00

Квитки/Реєстрація

Квитки

Мітки

Пішохідна екскурсія
Привакзальна площа

Розташування

Привакзальна площа
Південний вокзал, Полтава
ТА Феєрверк мрій

Організатор

ТА Феєрверк мрій
Телефон
+38 066 515 8785
Email
ana-anna@ukr.net
Сайт
https://www.fejerverk-mrij.in.ua/
Квитки

Наступний випадок

Поділіться своїми враженнями