
“Вояж до Парижу” тематична екскурсія у Художньому музеї
Запрошуємо 6 лютого о 12:00 разом з нами відвідати тематичну екскурсію “Вояж до Парижу” у Полтавському художньому музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.
Разом поринемо у вир французького мистецтва ХІХ століття та відкриємо таємниці унікальних експонатів, виконаних із бронзи.
Бронза – унікальний матеріал, вироби з якої в усі часи асоціювалися з розкішшю, багатством і знатністю володаря. Історія її побутування налічує вже понад 5000 років – це перший метал, який опанувало людство. У різні часи речі з бронзи з високою художньою цінністю прикрашали античні храми, палаци правителів і замки аристократії як візуальний доказ могутності та сили держави чи окремого роду.
У зібранні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка зберігається багата колекція художньої бронзи, яка на сьогоднішній день налічує понад 100 предметів. Сюди входять скульптура, освітлювальні прилади, різноманітне кабінетне приладдя, а також предмети домашнього побуту та сервірування столу. Особливістю зібрання є те, що більшість предметів належить до ХІХ ст., причому створені вони французькими майстрами П’єр Жюль Мєн, Жан Франсуа Теодор Гехтер, Гійом Кусту, П’єр-Філіпп Томір. Як відомо, Франція займала перше місце з виробництва предметів розкоші для європейської знаті. Речі побутового призначення, виготовлені із золоченої бронзи – люстри, канделябри, бра, камінний годинник, вази-ароматниці – доповнювали меблеве оздоблення інтер’єру, надаючи йому особливо парадного вигляду.
Одним із найпопулярніших видів скульптури малих форм є бронзові статуетки. Протягом тисячоліть вони служили не лише утилітарним, а й культовим цілям.
Основною причиною популярності бронзи вважається дивовижне поєднання довговічності та краси. Статуетки переливаються зелено-жовтими та жовто-червоними відтінками та можуть бути покриті іншими декоративними матеріалами. З часом на поверхні бронзових виробів з’являється окис (патина), колір якого залежить від хімічного складу сплаву. Властивості бронзи відкривають перед скульпторами широкий простір для експериментів. Крім того, сплав є дорогим художнім матеріалом, тому зазвичай його використовують тільки для виробництва предметів мистецтва.
Виконані з блискучою майстерністю та великою любов’ю експонати з фондової збірки Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка дають наочне уявлення про розвиток європейського мистецтва ХІХ століття.
Вартість – 150 грн.
Ваш “Феєрверк мрій” 066 515 87 85, 097 448 28 86.
Оплатити онлайн як?де ссилка?
https://secure.wayforpay.com/payment/vojag