“Вояж до Парижу” тематична екскурсія у Художньому музеї

"Вояж до Парижу" тематична екскурсія у Художньому музеї

“Вояж до Парижу” тематична екскурсія у Художньому музеї

Запрошуємо 6 лютого о 12:00 разом з нами відвідати тематичну екскурсію “Вояж до Парижу” у Полтавському художньому музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Разом поринемо у вир французького мистецтва ХІХ століття та відкриємо таємниці унікальних експонатів, виконаних із бронзи. 

Бронза – унікальний матеріал, вироби з якої в усі часи асоціювалися з розкішшю, багатством і знатністю володаря. Історія її  побутування налічує вже понад 5000 років – це перший метал, який опанувало людство. У різні часи речі з бронзи з високою художньою цінністю прикрашали античні храми, палаци правителів і замки аристократії як візуальний доказ могутності та сили держави чи окремого роду.

У зібранні Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка зберігається багата колекція художньої бронзи, яка на сьогоднішній день налічує понад 100 предметів. Сюди входять скульптура, освітлювальні прилади, різноманітне кабінетне приладдя, а також предмети домашнього побуту та сервірування столу. Особливістю зібрання є те, що більшість предметів належить до ХІХ ст., причому створені вони французькими майстрами П’єр Жюль Мєн, Жан Франсуа Теодор Гехтер, Гійом Кусту, П’єр-Філіпп Томір. Як відомо, Франція займала перше місце з виробництва предметів розкоші для європейської знаті. Речі побутового призначення, виготовлені із золоченої бронзи – люстри, канделябри, бра, камінний годинник, вази-ароматниці – доповнювали меблеве оздоблення інтер’єру, надаючи йому особливо парадного вигляду.

Одним із найпопулярніших видів скульптури малих форм є бронзові статуетки. Протягом тисячоліть вони служили не лише утилітарним, а й культовим цілям.

Основною причиною популярності бронзи вважається дивовижне поєднання довговічності та краси. Статуетки переливаються зелено-жовтими та жовто-червоними відтінками та можуть бути покриті іншими декоративними матеріалами. З часом на поверхні бронзових виробів з’являється окис (патина), колір якого залежить від хімічного складу сплаву. Властивості бронзи відкривають перед скульпторами широкий простір для експериментів. Крім того, сплав є дорогим художнім матеріалом, тому зазвичай його використовують тільки для виробництва предметів мистецтва.

Виконані з блискучою майстерністю та великою любов’ю експонати з фондової збірки Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка дають наочне уявлення про розвиток європейського мистецтва ХІХ століття.

Вартість  – 150 грн. 

Ваш “Феєрверк мрій” 066 515 87 85, 097 448 28 86. 

Дата

06 Лют 2022
Expired!

Час

12:00 - 13:30

Вартість

150₴

Квитки/Реєстрація

Квитки

Мітки

Тепла екскурсія
Полтавський Художній Музей, Галерея Мистецтв Імені М. Ярошенка

Розташування

Полтавський Художній Музей, Галерея Мистецтв Імені М. Ярошенка
вул. Європейська, 5, Полтава
ТА Феєрверк мрій

Організатор

ТА Феєрверк мрій
Телефон
+38 066 515 8785
Email
ana-anna@ukr.net
Сайт
https://www.fejerverk-mrij.in.ua/
Квитки

2 thoughts on ““Вояж до Парижу” тематична екскурсія у Художньому музеї”

Поділіться своїми враженнями