Маленька Швейцарія у центрі України

Це місто заснував Ярослав Мудрий. Князь Станіслав Понятовський створив парк та збудував палац у неоготичному стилі. А природа обрамила річку Рось неймовірними кам’яними схилами.

Високі та круті кам’яні береги дещо нагадують фйорди, тому місцеві жителі люблячи називають ці місця українською Швейцарією.

Корсунь-Шевченківський – це місто з багатою історією та різноманітними аттракціями. Поціновувачі природних пейзажів зазвичай насолоджуються мальовничим ландшафтним парком в англійському стилі, де ростуть вікові сосни. Дихають чистим повітрям, заряджаються енергією та роблять неймовірні фото біля річки Рось.

Шукачі історичних фактів слухають сміливі, романтичні та сумні розповіді про події, які зачепили місто. Адже з початку його заснування, у далекому 1032 році, місто пережило зміну держав, захоплення кочівниками, війни та неймовірний розквіт.

А колекціонери архітектурних надбань вивчають смак князя Понятовського. Або Лопухіних-Демидових, які відбудували один з найбагатших та найвеличніших маєтків Європи XIX століття. Стіни палацу і сьогодні можуть пошепки наспівувати відвідувачам мелодії частих прийомів та свят бальної зали.

Маленька Швейцарія у центрі України

Але яке ж місто без ноти лірики? Місцеві розповідають легенду про Наталку, служницю жінки князя Понятовського, яка славилася вродою. Дівчина закохалася у заможного князя Яна, який також покохав дівчину. Батьки хлопця назавжди заборонили закоханим бачитися. Але Ян і Наталка не змогли уявити своє життя одне без одного, тому піднялися на високу гранітну гору річки Рось та кинулися униз.

Сьогодні, навпроти гори можна побачити фонтан, названий на честь закоханих. Кажуть, там збуваються бажання. Перевіримо?:)

Поділіться своїми враженнями