Наша чарівна Лубенщина!

7 серпня маленька група натхненних людей поїхала відкривати чарівні куточки Лубенщини.

Майже всі учасники були вперше у таких старих і таких неймовірних Лубнах. Разом із прекрасним гідом, краєзнавцем пані Тетяною Сафроновою ми прогулялися містом Лубни, пізнали його вікову історію, побачили: будівлю Жіночого єпархіального училища за проектом академіка архітектури Олексія Бекетова, церкву Різдва Пресвятої Богородиці, будівлю колишнього духовного училища, будівлю колишньої жіночої гімназії, будівля колишньої міської управи, будівлю колишньої земської лікарні в стилі українського модерну, будівлю колишнього окружного суду, будівлю Лубенський краєзнавчого музею імені Гната Стеллецького та поруч на майданчику побачили фрагмент колони замку Ієремії Вишневецького і половецьких кам’яних баб, привезені до музею в 1919 році його директором Г.Стеллецьким.

Наша чарівна Лубенщина!

Наша чарівна Лубенщина!

Далі наш шлях лежав до маленького мальовничого села Кононівка де знаходиться унікальний сад для нашого краю, а саме “Сад Каменів”. Сад створений приватними коштами. Цікаве місце, яке надихає на роздуми.

Сад каменів
Сад каменів
Сад каменів
Сад каменів

Трішки перезавантажившись ми рушили за лікарськими травами та до садиби Василя Симоненка.

Музей-садиба Василя Симоненка – унікальне, неповторне місце. Місце де народився, де черпав натхнення український соловейко, поет, журналіст, шістидесятник, діяч українського руху опору. Дізналися про життя поета, його боротьбу, послухали вірші, зробили фантастичні фото на подвір’ї.

Наша чарівна Лубенщина!

Здавалося б все подивлися по туру, але мали ще одну маленьку і дуже гарну локацію по дорозі, а саме криниця Коцюбинського! Скуштували цілющої води та дізналися чому ж та криниця така унікальна.

 

За один день дізналися багато нового та цікавого, побачили привабливі куточки рідного краю!

Поділіться своїми враженнями