7 цікавих фактів про День Святого Валентина

Чи знаєте ви, що:

1. Найпершу валентинку написав сам Валентин.

2. З часів середньовіччя існує хибна думка, що голуби обирають собі пару 14 лютого. Тому часто на валентинках зображені саме ці птахи. Насправді ж голуби вибирають собі пару на все життя, але це не залежить від конкретної дати.

3. Більшість листівок на 14 лютого отримують вчителі. Трохи менше діти, мами і дружини. А діти 6-10 років щороку обмінюються більш ніж 650 мільйонами валентинок на рік.

4. Кількість бажаючих поєднати в цей день своє життя шлюбом, у порівнянні з іншими днями, збільшується в три рази.

5. Символ стрічки, який часто прикрашає сучасні валентинки, родом із середньовіччя. Коли лицарі билися на турнірах, їхні кохані часто дарували їм стрічки, які символізували вдачу у поєдинку.

6. Протягом усієї історії християнства існувало приблизно 8 Святих Валентинів. На честь трьох з них влаштовувалися свята. Швидше за все, День Святого Валентина був названий або на честь Валентина з Терні, або Валентина з Риму, хоча деякі дослідники вважають, що це був один і той же чоловік. Це ж стосується і мощей святого, чи святих 🙂

7. В Україні День Святого Валентина відзначається з початку 90-х років XX століття. Частина мощей святого зберігається у греко-католицькому храмі Різдва Пресвятої Богородиці, який знаходиться у Самборі Львівської області, вже більше двох століть. Але доторкнутися до них люди змогли лише починаючи з 1992 року.

Поділіться своїми враженнями