Тепла авторська екскурсія по Полтаві Мандрівка старою Полтавою

Якою Полтава була на початку ХХ ст.? А що з тих часів збереглось до нині? Як змінилось місто за цей час? Що ми втратили і продовжуємо втрачати? Цікаво? Запрошуємо з нами у мандрівку, щоб відчути дух старої, елегійної Полтави та побачити храми, які зникли у вирі ХХ ст.

В усі часи, в усіх країнах храми були найкращими, найвеличнішими спорудами. Вони є обличчям нації. Храми, це матеріальні знаки духовної сутності народу.
Ще на початку ХХ сторіччя у тодішній Полтаві існувало 13 православних храмів. Усі вони створювали неповторність, своєрідність нашого міста. Храми домінували у панорамах, були матеріальними міськими орієнтирами. Для них обирались найкращі, найвиразніші місця. До їх будівництва залучалися найдосвідченіші майстри.
Тоталітарний режим войовничого століття змів з обличчя Полтави храмові перлини мурованого козацького бароко і взірців дерев’яного народного зодчества. Не пожалів і консисторських храмів кінця ХІХ сторіччя.
Тепер їх не існує. Ці храми померли.
Проте, людська пам’ять, книги, фотографії, картини бережуть спогади про міські каплички і церковки, про кафедральний міський Собор і маленькі домові храми, про місця багатовікової молитви полтавських християн.


Ми покажемо вам ці перлини та розповімо про їх творців.
Ви зможете ознайомитись з макетами знищених храмів, побачити їх у 3D форматі, помилуватись на старих світлинах.

Вартість екскурсії для замовної групи:

  • група 1 – 5 осіб – 700 грн.;
  • група 6 – 10 осіб – 1000 грн.;
  • група 11 – 18 осіб 1460 грн.
Макет Миколаївського храму (Полтава)

Автор екскурсії і екскурсовод – Оксана Бєлявська, кандидат архітектури, дослідник архітектури Полтави, член ГО “Збережемо Полтаву”.

Оксана Бєлявська

Приходьте, мандруйте, відкривайте Полтаву разом з нами, ваш “Феєрверк мрій”.

Відгуки про екскурсію Мандрівка старою Полтавою

Поділіться своїми враженнями