Найекстремальніші страви світу

Пройшли часи, коли гурманів можна було здивувати сиром з цвіллю, сирими печерицями та устрицями.

Приготуйтеся дізнатися про дійсно екстремальні страви з усього світу. Сподіваємося, ви вже наїлися новорічними стравами, щоб не зіпсувати собі апетит. 🙂

Поїхали!

1. Сюрстремінг (Швеція)

Сюрстремінг  – це консервований квашений оселедець. Винайшли цю страву випадково, засолити з меншою кількістю солі (яка була в дефіциті). Риба стала кислою, але несподівано дуже полюбилася шведам.

Відмінна риса цього продукту – він має дуже (ось прям дуже!) Їдкий запах. Тому непідготовленого дегустатора запах і смак ферментованої риби може, м’яко кажучи, здивувати. Краще не гуглити відео з дегустацією 😉

Найекстремальніші страви світу

2. Касу марцу (Сардинія, Італія)

Швидше за все, ви чули про незвичайні види сиру, такі як брі або дорблю. Але є по-справжньому екстремальний сир – касу марця. У ньому містяться .. живі личинки сирної мухи. Вони здатні стрибати на відстань в 15 сантиметрів, тому при вживанні рекомендують закривати очі.

Найчастіше його вживають з сардинським хлібом і міцним вином Cannonau.

Через те, що сир є небезпечним для здоров’я, його продаж в Італії офіційно заборонений. Не дивлячись на це, його часто продають підпільно, а ще в 2010 році casu marzu навіть був визнаний культурним надбанням Сардинії. Такі справи.

Найекстремальніші страви світу

3. Ківіак (Гренландія)

Ще одним екстравагантним блюдом з півночі можна назвати ківіак (до речі, з ківі він не має нічого спільного, як ви розумієте).

Для його приготування беруть тюленя, потрошать його і фарширують … чайками. Тюленя закопують в землю на довгі місяці. Після цього ферментованих чайок дістають і вживають в їжу. Скуштували б? 😉

Найекстремальніші страви світу

4. Хаггіс (Шотландія)

Яким би дивним це блюдо не було, з підгузками воно не має нічого спільного, крім назви. Це всього на всього національне блюдо Шотландії, що представляє собою баранячі тельбухи, порубані з цибулею, салом і приправами, зварені в баранячому шлунку. Зовні воно чимось нагадує нашу домашню ковбасу.

Найекстремальніші страви світу

5. Тако з коників і гусениць (Мексика)

Ви напевно чули про тако. Це страва, яку люблять і поважають не тільки в Мексиці. Але деякі хлопці пішли далі – в одному з ресторанів з’явилися тако з кониками і личинками.

Ні, ну а що? Ось в азійських країнах комахами в тарілці взагалі нікого не здивуєш!

Найекстремальніші страви світу

6. БАЛЮТА (Філіппіни)

Якщо вже заговорили про Азію .. Набагато більш специфічною і страшною стравою є БАЛЮТА – варене качине яйце, в якому вже утворився зародок з хрящами, дзьобом і оперенням. На Філіппінах воно вважається виключно чоловічою стравою, так як місцеві вірять, що воно допомагає поліпшити потенцію. Повіримо на слово!

Найекстремальніші страви світу

За матеріалами блогу Vitiana

А про які дивні страви чули ви? Можливо, доводилося щось скуштувати особисто?

Пишіть нас у коментарях!

Поділіться своїми враженнями