1-го квітня, ТА «Феєрверк мрій» прийняла від працівників музею-заповідника М. Гоголя запрошення на відкриття сезону нічних екскурсій. Поміркувавши, визначили дату – 18 травня – Всесвітній день музеїв. Нас запевнили, що саме у цей день шишацькі солов’ї дають найгучніші концерти, а у парку маєтку відбуваються містичні історії.


Відклавши буденні клопоти передвихідного дня та закривши очі на всі синоптичні передбачення дощового вечора, ми вирушили до родового маєтку Гоголів-Яновських на нічну екскурсію, яка обіцяла зустріч із героями творів Миколи Васильовича, які, як нас запевнили, під впливом чар травневої ночі, стають привітними та щирими.


Щоб якнайкраще зустріти гостей, Солоха організувала всіх друзів: ловили рибу, рубали дрова, вимітали стежинки. І,мабуть, розганяли хмари: над будинком повис молодий місяць в оточенні дрібних зірочок. Частувала нас рибною юшкою, приготувавши її давнім козацьким рецептом, який записав Гоголь у «Книгу всякой всячины».

Декому з наших туристів довірили зробити завершальний акорд кулінарного дійства. Який? Шукайте на фото (посилання на альбом в кінці статті)

Атмосфера травневої ночі, яка непомітно спустилась на землю, захопила нас у полон. Розповіді про письменника та зустріч з «мамінькою»; відтворення уривків із його творів та неочікуване переслідування нечистою силою; яскраве багаття за ставом та українська пісня зробили вечір на хуторі біля Диканьки казковим.


Під шелестіння перших краплин дощу (не втримався, нетерплячий ! ), ми покидали родинне гніздо Гоголів-Яновських із словами: «Яка чудова майська ніч».
Дякуємо за прекрасно проведений вечір Миколі Васильовичу та працівникам Національного музею- заповідника М. Гоголя.

Повний альбом з нічної екскурсії до Національного музею-заповідника М. Гоголя за посиланням

Поділіться своїми враженнями