Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль»

Полтава –  Олевськ – Рудня Замисловицька (Кам’яне село) -Коростень – Дениші – Тригір’я – Житомир  – Радомишль – Полтава 

Перший день. Виїзд із Полтави. 18. 00   

Другий день. Приїзд у Олевськ. 

10.00. – 11. 00 Екскурсія містом (Бабина гора, Свято-Миколаївська церква (1596 р.)

Олевськ – це одне з найдавніших поселень Волині, яке розташовано в басейні р. Уборть. За однією з гіпотез, назву міста пов’язують з іменем Овруцького князя Олега Святославича, який жив і князював наприкінці X століття. За припущенням  істориків, Овруч, Коростень і Олевськ при князюванні Олега Святославича утворювали своєрідний трикутник у межах Древлянської землі.  Про глибоку давнину заснування Олевська свідчать і чимало легенд, які передаються через покоління, промовистими є назви урочищ в Олевському краї, такі, як «Ігорів ліс», «Завілень», «Тризна», «Озле» та інші.

На північно-східній околиці Олевська, в урочищі Бабина гора, знаходиться археологічна пам’ятка — городище давньоруського часу.

 Олевськ. Урочище Бабина гора
Олевськ. Урочище Бабина гора

11.00 – 12.00 – Виїзд у с. Рудня Замисловицька (Кам’яне село).

12.00 – 12. 30 – Зупинка в с. Рудня біля лісництва. Прогулянка лісом.

12.30 – 16.00 Екскурсія пішки  по Кам’яному селу.

Урочище Кам’яне Село, заховане у величезному лісі на півночі країни, називають «українським Стоун-хендж». На великій території розкидані величезні валуни, відшліфовані дощами і порослі мохом. Здалеку скупчення цих монолітів нагадує село на узліссі. Є в Кам’яному Селі і своя «площа» зі «школою» і «церквою».

Подорож загадковим Поліссям

Як величезні камені опинилися у лісах, далеко від гірських масивів – на це питання немає однозначної відповіді. За версією одних, камені – залишки древніх гір, із яких льодовики стерли шари грунту. З точки зору інших учених, льодовики принесли ці камені з передгір’я скандинавських гір.

Валун в формі піраміди в Кам'яному Селі
Валун в формі піраміди в Кам’яному Селі

Як би там не було, місце це давно обросло легендами. Кажуть, що сам Господь, спустившись на землю, перетворив справжні будинки у кам’яні в покарання за жадібність його жителів. А на одному камені залишив свій слід – слід величезною босої ноги. Цей слід став головною визначною пам’яткою Кам’яного Села. До каменя спеціально приставлена драбина, щоб кожен міг побачити слід.

Подорож загадковим Поліссям

 

16.00 – 17.00 Обід на природі (готуємо на вогнищі) . Відпочинок у лісі.

Подорож загадковим Поліссям

Переїзд у Коростень та поселення в готель.

Другий день. Сніданок. 8.30. – 9.00

9.00. – 12.30 екскурсія Коростенем

На початку X ст. Іскоростень був добре укріпленою фортецею і центром древлянського князівства. З ним пов’язана одна з трагічних подій, якими просякнута історія становлення Київської Русі. 945 р. тут відбулося повстання древлян, спричинене спробою київського князя Ігоря вдруге зібрати з них данину. Древляни розгромили князівський загін і вбили самого Ігоря. Його дружина, княгиня Ольга, хитрістю захопила непокірливий Іскоростень, розправилася з його мешканцями, а фортецю спалила.

Пам'ятник княжій Малуші в Коростені
Пам’ятник княжій Малуші в Коростені

У річищі Ужа у затишному міському парку працьовита вода вигадливо обточила граніти (яким майже 2 млрд років) і створила з брил надзвичайно мальовничий кам’яний хаос. Деякі, найбільш виразні гранітні утворення дістали власні імена: Купальня княгині Ольги, Гігантські казани, Баранячі чола.

 

Цікавим туристичним об’єктом у Коростені є військово-історичний комплекс – командний пункт «Скеля», що знаходиться у прорубаних у скелі біля парку ім. Островського підземних приміщеннях. Під час війни цей центр укріпрайону з його підземними комунікаціями став другою Брестською фортецею.

Один з залів музейного комплексу "Скеля"
Один з залів музейного комплексу “Скеля”

 12.30 – 13.30 обід, переїзд у Дениші

14.00 – 15.00 Екскурсія до палацу Терещенків.

На околиці Денишів, неподалік від мосту через Тетерів, зберігся черговий слід Терещенків на Житомирщині – руїни садибного палацу. Про розкіш денишівського маєтку цукрозаводчиків ходить багато легенд та чуток. За однією з них підлога у палаці була викладена золотими монетами, покладеними на ребро. За іншою ж версією підлога виконувала функції верхньої частини величезного акваріуму. Дивишся униз, а під ногами плавають коропи. Такий собі витончено-жорстокий спосіб знущання над рибалками. Про численних шукачів скарбів також ходять чутки. А от про те, щоб тут справді знайшли золото-брильянти відомостей немає.

Маєток Терещенка 19 ст.
Маєток Терещенка 19 ст.

Неподалік від села, на берегах річки Тетерів зовсім легко пересвідчитись у тому, що вода камінь точить. Річка прокладає собі шлях через породи старого, майже як світ, Українського кристалічного щита. Ось чому Тетерів на деяких ділянках робиться схожим на гірську річку, а його береги викладені величезними брилами, які іноді утворюють велетенські скелі. Як тільки згадалося, що подібні місця часто стають притулком для ченців, вдалині з лісу випірнають бані Тригірського монастиря. Краєвиди захоплюють подих. Особливо якщо наблизитись до краю урвища.

Один з секторів "Скеледрому"
Один з секторів “Скеледрому”

Переїзд у Тригір’я (для активних туристів пропонуємо пройти стежиною понад річкою,  відстань до 3 км.)

Екскурсія Свято-Преображенським Тригірським монастирем.

У трьох кілометрах від Денешів з мальовничими руїнами палацу розташоване село Тригірря. Дорога йде через ліс, вздовж річки Тетерів з її знаменитим гранітним каньйоном. Він був заснований князем Володимиром Житомирським у 1575 р. працею ігумена Кирила. У соборі зберігається чудотворна ікона Тригорської Божої Матері.  У 1613 р. побудований у лісі. Займав за значущістю друге місце після Почаївського монастиря. Із 1839 р. у монастирі починається будівництво цегельних церков (замість колишніх дерев’яних), у тому числі Преображенської.  У часи тотального наступу католицизму на Житомирщині у XVIII ст. він був захоплений уніатською церквою і тільки у 1839 р. повернуто у лоно православ’я.

Для туристів-естетів він може бути цікавий красивими краєвидами і маленьким японським садком з каменями, гравійними доріжками і млином.

Це один із самих компактних та затишних монастирів, що збереглися в Україні.

Подорож загадковим Поліссям

 Переїзд у Житомир. Поселення у готель. Вільний час.

Третій день. Житомир. Радомишль.

8.30. – 9.00. Сніданок. Виселення з готелю.

9.00 – 11.30 – оглядова екскурсія містом.

Житомир не просто перехрестя важливих європейських доріг, у ньому схрестилися невидимі,  але могутні орбіти історії та життєві стежини великої кількості видатних людей: від предків Лєніна і Карла Маркса – до українських діячів національно-визвольного руху Ольжича і Липинського; від «інженера Всесвіту» Корольова – до «піаніста ХХ сторіччя» Ріхтера; від англійського письменника Джозефа Конрада – до найгуманнішого вітчизняного письменника Короленка. Житомир у старі часи піднімався на орбіту столичного міста Речі Посполитої і Української Народної республіки. Надзвичайно затишне, зелене і комфортне місто, яке приваблювало і колись, і тепер багатьох талановитих людей, є справжнім і несподіваним відкриттям для усіх, хто побачить його очима туриста…
Прогулюючись містом ми побачимо:  пам’ятний знак  з нагоди 1100 річчя заснування м. Житомира; оглядовий майданчик над р. Кам’янкою; магістрат; костел Св. Софії; Свято-Хрестовоздвиженський кафедральний собор; «Будинок -химеру»; водонапірну вежу- символ міста.

Свято-Преображенський кафедральний собор
Свято-Преображенський кафедральний собор
Парасольки на вул. Михайлівській в Житомирі
Парасольки на вул. Михайлівській в Житомирі

12.00- 13.00 – екскурсія у Музей космонавтики ім. Корольова.

Під час екскурсії Ви побачите унікальні експонати: українські радіотелескопи, які вперше у світі визначили рельєф поверхні Венери, макет “Вулкана” – першого пристрою, для зварювання у космосі, фотографії об’єктів глибокого космосу, унікальну колекцію обладнання та спорядження космонавтів, капсулу зі зразком ґрунту Місяця та почуєте багато цікавих історій. Про музей можна прочитати тут:  http://cosmosmuseum.info

Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова
Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова

13.00 – 14.00 – обід. Переїзд у Радомишль.

15.30 – 18. 00 Екскурсія історико-культурним комплексом «Замок – музей Радомисль»

Замок «Радомисль»  – це історико-культурний комплекс площею понад 2500 кв.м. Він розташований на острові у формі серця, на двох водоспадах, оточений стрімкими водами річок Міки й Тетерева. Навколо замку – мальовничий ландшафтний парк, прикрашений понад тисячею рослин, з невеличкими острівцями, містками, давніми кам’яними скульптурами.

Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль»
Історико-культурний комплекс «Замок Радомисль»

Під час екскурсії у замок Радомисль Ви дізнаєтесь про його дивовижну та цікаву історію.

Після екскурсії територією навколо замку Радомисль, екскурсантів запрошують оглянути замок зсередини. Внутрішні приміщення замку відтворені у дусі 18-19 століть. Затишну трапезну залу прикрашають історичні мапи, колекція стародавніх прасок, кованих виробів. Камін, вмонтований відповідно до технологій минулого, зігріває гостей у холодні дні, надаючи приміщенню особливої аури. А щоб було іще тепліше – допоможе чай, настояний на цілющих травах, розлитий з 30-літрового самовару, що стоїть у кутку трапезної.

Колекція старожитностей в Радомислі
Колекція старожитностей в Радомислі

На стінах обрядової зали, де проходять урочисті заходи, екскурсанти побачать домашні ікони різних регіонів України. Особливо вражає концертна зала замку Радомисль. Такої акустики не зустріти у жодному з інших замків! Окрім того, ця зала – єдине у світі подібне приміщення, де б’є живе природне джерело – те саме, що багато років тому дарувало прохолоду питної води мешканцям папірні-фортеці.

У виставкових залах замку містяться старовинні предмети побуту: скрині, плетені амфори тощо.

Древній самогонний апарат
Древній самогонний апарат

Ви зможете не лише побачити на власні очі як виготовляли в давні часи папір для Києво-Печерської лаври, а й виготовити його самостійно

Про музей можна почитати тут:

 

18.00.- 19.30 вільний час у Радомишлі

20.00 Виїзд у Полтаву.

3.00 Прибуття у Полтаву

 

Деталі туру у відповідального менеджера  +380665158785, +380974482886       ana-anna@ukr.net 

Відгуки про тур “Подорож загадковим Поліссям”

Поділіться своїми враженнями