Як піти в похід та не пошкодувати?

Чи любите ви ходити в походи так, як любимо ми? 🙂

Ми вирішили поділитися корисними порадами, які допоможуть краще підготуватися до походу і повернутися тільки з приємними враженнями.

Інструкція більше підійде недосвідченим мандрівникам, які йдуть в похід вперше або тим, хто рідко залишається наодинці з дикою природою. А якщо ви – досвідчений підкорювач диких ландшафтів – завжди раді вислухати слушні поради. Отже, поїхали.

1.Дізнайтеся про похід заздалегідь і якомога більше.

Твої очікування від походу повинні збігатися з реальністю. Іноді, через брак інформації, ми можемо нафантазувати собі зайвого або уявити те, чого не буде в поході. Чим ближче ваша картинка походу до реальності, тим простіше вам буде.

2. Правильно складіть рюкзак.

З рюкзаком за спиною ви проведете більшу частину походу. Тому ця, зовсім не маленька, деталь повинна бути відрегульована і запакована правильно.

Складіть легкі речі (одяг, спальник) до низу рюкзака. Важкі речі – ближче до спинки, середньої тяжкості – по боках та зверху. Після наповнення речами, рюкзак не повинен вхилити вас донизу або в сторони. Каремат ми рекомендуємо розмістити не збоку рюкзака, як це зазвичай роблять, а всередину, створивши ним певну захисну оболонку.

3. Не беріть багато речей.

Це одна з найпоширеніших помилок новачків. Ви здивуєтеся, наскільки малою кількістю речей може обійтися людина на природі, а ваша спина буде вам вдячна.

4. А ось шкарпеток мало не буває.

Ноги – це ваш основний засіб пересування в поході, тому їх треба берегти. Обов’язково візьміть запасну пару шкарпеток і теплі шкарпетки для ночівлі.

5. Прихопіть «карманку».

Це невеликий запас їжі в ваших кишенях, який допоможе вгамувати голод між прийомами їжі. Це можуть бути цукерки, горішки.

6. Бережіть речі під час ночівель.

Не залишайте їжу і речі поза намету, її можуть забрати / з’їсти / зіпсувати тварини або місцеві собаки. Всі речі зберігайте в тамбурі намету, цінні речі (фотоапарат, документи, гроші, черевики!) – візьміть із собою до намету.

7. Вставайте раніше.

Зустріти світанок на природі – безцінно! А в горах ви зможете побачити дивовижні пейзажі, виткані ранковим туманом. До того ж ви збережете сили, почавши маршрут дня у ранковій прохолоді.

8. Не лишайте після себе сміття.

Навіть у вогнищі! Забирайте все, що ви принесли і, по можливості, віднесіть і чуже сміття.

9. Будьте готові до труднощів і отримуйте максимум позитивних емоцій.

Перед походом підготуйтеся до маршруту і пам’ятайте, що це не прогулянка в парку, а дорога, яка місцями може вимагати від вас максимальної віддачі сил і енергії.

Похід в гори – можливість випробувати себе і відчути неймовірний спектр емоцій. Зробіть це літо незабутнім – вирушайте в похід 🙂

Поділіться своїми враженнями