Катерина Білокур

Ексурсійний тур “Квіти Білокур, музи Шевченка та піраміда Закревських”

Ці місця надихали на творчість двох видатних українських художників, які жили в різні епохи, творили абсолютно по-різному, мали зовсім різну долю, але були об’єднані глибоким народним корінням, – Тарас Шевченко і Катерина Білокур. Запрошуємо Вас доторкнутися до життя української провінції XIX століття – від інтригуючих таємниць дворянських садиб до простого сільського побуту мазаних хаток.

Дата: 

07.00 – виїзд з Полтави

Першою нас прийматиме Березова Рудка, де у XIX столітті мешкало сімейство поміщиків Закревських. Їхній маєток  неодноразово відвідував Тарас Шевченко, який писав портрети господарів. І тут у Тараса Григоровича не обійшлося без романтичної історії, фігуранткою якої стала дружина господаря маєтку – Анна Закревська.

10.00 – 11.30 – відвідування палацово-паркового комплексу Закревських, огляд родової усипальниці родини Закревських

Садиба Закревських
Садиба Закревських
Перила в Садибі Закревських
Перила в Садибі Закревських
Флігель Садиби Закревських в якому розташований Березоворудський народний історико-краєзнавчий музей
Флігель Садиби Закревських в якому розташований Березоворудський народний історико-краєзнавчий музей

П’ять поколінь роду Закревських прикрашали цей маєток, зробивши його перлиною садово-паркової архітектури XVIII – поч. XIX ст. Засновник династії Закревських Йосип Лук’янович Закревський, генеральний хорунжий Війська Запорізького, у 1752 році купив Березову Рудку у нащадків її першого господаря  гетьмана Івана Скоропадського. Більш ніж півтора століття проживали тут Закревські. Сам Йосип Лук’янович тут майже не жив, тому що крім Березової Рудки було багато земель та маєток у Чернігівській губернії. Композиційний центр садиби – двоповерховий палац у класичному стилі, зведений у кінці XVIII початку XIX ст., який згорів, а замість нього у 1838 році був зведений двоповерховий кам’яний палац у стилі необароко.

Поруч з палацом – старовинний парк на берегах Рудки  площею 45 га., який є пам’яткою садово-паркового мистецтва державного значення.

У архітектурно-парковий ансамбль входить також і піраміда-каплиця, побудована у південній частині села біля цвинтаря. Історія будівництва піраміди пов’язана з ім’ям Гната Платоновича Закревського, який замовив її як каплицю над родинним склепом своїх предків, який розміщувався біля Свято-Троїцької церкви, увічнивши цим свій знаменитий рід.

Піраміда Закревського
Піраміда Закревського (Березоворудська піраміда)

Із родового маєтку Закревських вирушаємо до садиби Волконських-Рєпніних у Яготині

12.30 – 13.10 – приїзд до Яготина. Обід

13.30 – 15.10 – екскурсія палацово-парковим комплексом  Волконських-Рєпніних

Від палацово-паркового ансамблю, закладеного тут в кінці XVIII століття останнім українським гетьманом Кирилом Розумовським, залишилося тільки два флігелі, але вони не прості. У одному із них у 1843-1844 роках у Миколи Волконського-Рєпніна гостював Тарас Шевченко, у якого, кажуть, була таємно закохана донька господаря Варвара. У іншому флігелі розміщується одна із кращих провінційних картинних галерей України, де представлено велику збірку робіт всесвітньо відомої художниці-примітивістки Катерини Білокур

Щастя. Катерина Білокур
Щастя. Катерина Білокур

 

  • – 16.00 – переїзд до Богданівки

16.00 – 17.30 відвідування садиби К. Білокур

Майстер українського декоративного живопису, автор понад 70 прекрасних картин, Катерина Білокур запрошує у яскравий світ своїх творів: квітів, пейзажів, портретів і  натюрмортів.

Садиба Катерини Білокур
Садиба Катерини Білокур

Садиба сім’ї Білокур у селі Богданівка Київської області стала музеєм Катерини Василівни. Крім хати-музею, ми побачимо двір, де творила художниця, дерева-ровесники Катерини Василівни, і її прекрасну скульптуру на повний зріст. У експозиції музею все виглядає так, як і за життя Катерини Білокур: меблі, мольберт, пензлики, виготовлені з шерстинок хвоста пухнастого кота, тюбики фарб, етюдник, рушники … Тут знаходяться і оригінальні твори художниці, кілька репродукцій її відомих картин, фотографії, фрагменти листів.

18.00 – виїзд у Полтаву

Вартість поїздки під запит, залежить від кількості учасників.

У вартість ВХОДИТЬ:

  • проїзд комфортабельним автобусом;
  • супровід представника туристичного агенства;
  • екскурсії та вхідні квитки на всіх туристичних об’єктах;
  • страхування на час подорожі.

 

У вартість НЕ ВХОДЯТЬ і додатково оплачуються:

  • особисті витрати.

Деталі туру у менеджера  +380665158785,  +380974482886,  0532651775

Поділіться своїми враженнями