Екскурсійний тур “Подорож-містерія за силою на Хортицю та Кам’яну Могилу”

Полтава – Мирне (Кам’яна Могила) – Василівка – Запоріжжя – Межиріч (Мавринський майдан) –  Полтава

ДАТИ: 

2 дні/ 1 ніч

Перший день.

5.00 –  виїзд із Полтави.  Приїзд у с. Мирне.

10.00. – 13. 00 Екскурсія Національним історико-археологічним заповідником «Кам’яна Могила»

Пам’ятник Кам’яна Могила є культовим комплексом, єдиним місцем у всій Східній Європі, де зберігся наскальний живопис періоду від пізнього палеоліту до середньовіччя. Пагорб нараховує близько 3 тисяч плит, під якими знаходиться 65 гротів та печер, рясно вкритих петрогліфами.

Сам пагорб Кам’яної Могили — унікальний природній об’єкт. Це останець пісковику Сарматського моря, що вкривало частину сучасної Запорізької області 14 мільйонів років тому. З часом море відійшло, а піщаний пагорб під дією вітру та сонця отримав сучасну форму.

Петрогліфи Кам’яної Могили давніші від Стоунхенджа та пірамід Єгипту. В її гротах та печерах протягом багатьох тисячоліть здійснювалися культові обряди. Про це свідчать наскальні малюнки, що відображають первісні форми релігії.

На території заповідника розміщений музейний комплекс, в якому представлені унікальні експонати, що відображають побут та культуру первісних людей. Більшість з них — результат археологічних розкопок у заповіднику. Особливе місце займають малюнки, що ілюструють духовну культуру та вірування давніх мешканців регіону, а також антропоморфні стели та половецькі скульптури.

Версій походження цього сакрального місця – дуже багато. Разом з екскурсоводом ми шукатимемо істину.

Кам'яна могила. Фото Pavel dp
Кам’яна могила. Фото Pavel dp

Відвідування Василівського історико-архітектурного музею заповідника «Садиба Попова»

Містечко Василівка, що нині є вже райцентром, тісно пов’язане історією з дворянським сімейством Попових. Як відомо, після зруйнування Запорізької Січі, Катерина ІІ подарувала великі масиви нових земель своїм вірним дворянам. Землі ж навколо Олександрівська ( нині м. Запоріжжя) з різними козацькими зимівниками та хуторами дісталися генералу Попову Василю Степановичу, який і став засновником поселення, що дало життя Василівці.

Оглядова башта. Фото Denis Vitchenko
Оглядова башта. Фото Denis Vitchenko

У 1860-ті роки вже третій представник Попових, відставний генерал Василь Павлович, побудував у Василівці власну цегляну резиденцію, окрасою якої був палац, який вважався одним із найбільших у Східній Україні.
На сьогодні від замку залишилося три флігелі, серед яких виділяється Західний флігель («Англійський замок») , цегляна оглядова веж (донжон) – єдина збережена з п’яти, стайні (кінний двір)– стилізований під північноіталійські мотиви ХVст.

Садиба Попова. Флігель №1. Фото Denis Vitchenko
Садиба Попова. Флігель №1. Фото Denis Vitchenko

 

З 1993 р. у приміщенні Північного флігеля влаштували музей.

Нині садиба Попова входить до 100 чудесних замків, палаців та фортець України.

Переїзд до Запоріжжя. Поселення у готель на о. Хортиця.

Другий день.

8.00 – 8.30 – сніданок.

9.00 – 14.00 – екскурсія – експедиція «Заповідна Хортиця»  

Найбільший острів на Дніпрі, вкритий степовими рослинами і стародавніми святилищами, розрізаний балками і оточений високими скелями та малими островами – легендарна Хортиця – сьогодні є одним із 7-ми чудес України.
На його території нині розташовані музей історії запорозького козацтва, реставраційний ангар, історико-культурний комплекс “Січ”, кінний театр, селища, готелі та бази відпочинку…
Але чим насправді є острів Хортиця? Чому від 1965 року він носить статус заповідника?

На ці питання шукатимемо відповіді разом. За п’ять годин перебування на острові:

– побачимо  природні краєвиди Хортиці, найстаріші скелі та вид на острів Байди (Малу Хортицю);
– пройдемося стежинами Скіфського стану, повз степові кургани та кам’яні скульптури – жорна, хрести, стовпи, ступи і корита, що розташовані в лапідарії просто неба
– почуємо легенди про Геракла та Змій-Дівицю, про появу скіфів на Землі, про князя Святослава Хороброго та Дмитра Байду-Вишневецького
– помилуємося південною, особливою частиною Хортиці, в околицях якої починався знаменитий Великий Луг Запорозький – Геродотова Гілея, плавні запорозьких козаків, де вони займалися промислами і ховалися від ворогів. За радянських часів Великий Луг був затоплений водами рукотворного моря – Каховського водосховища, але початок заповідних плавнів зберігся до наших днів.

14.30 – 15. 30 –  Обід.

15.30 – 16.30 – переїзд у с. Межиріч до Мавринського майдану .

16.30 – 17.30 – екскурсія по Мавританському майдану

У Дніпропетровській області недалеко від міста Павлоград, посеред степу знаходиться дуже загадкове і прекрасне місце. Це своєрідне скупчення низин і височин (геометрично правильний усічений конус з отворами на трьох його верхівках, спрямованих чітко на схід, захід і південь), яке називають Мавринський майдан.

Деякі дослідники стверджують, що цій містичній місцевості більше п’яти тисяч років, проте до цих пір ніхто не може пояснити ні походження, ні призначення Мавринського майдану. Існує теорія, що це своєрідний храм, який знайшли ще наші давні предки. За однією версією, майдан був місцем для молитов і жертвопринесень. Можливо, запорізькі козаки використовували цей майдан як оборонну споруду. Але найпопулярнішою є версія, що це календарно-обсерваторний комплекс. Дізнатись, коли починається той чи інший сезон (а в цілому – новий річний цикл) наші предки могли по руху Сонця, Місяця, зоряного неба. Не оминула майдан і інопланетна теорія, мовляв, сюди прилітають інопланетні істоти, які хочуть встановити контакт із землянами. Можливо,  майдан використовувався як акумулятор земної і космічної енергії.

До цього часу історики і археологи не знають однозначної відповіді на це питання.

17.30 – 18.00 –  час для селфі на фоні сідаючого сонця.

18.10 – від’їзд до Полтави.

Вартість поїздки –  1700 грн.

У вартість ВХОДИТЬ:

  • проїзд комфортабельним автобусом;
  • супровід екскурсовода;
  • оглядові екскурсії , екскурсії та вхідні квитки у музеях;
  • страхування на час подорожі;
  • проживання у готелі;
  • харчування (обід/ вечеря першого дня, сніданок та обід другого дня);

У вартість НЕ ВХОДЯТЬ і додатково оплачуються:

  • харчування не за програмою;
  • особисті витрати.

Деталі +38066 5158785, +380974482886 

Поділіться своїми враженнями